Vespa lanceert nieuwe 180cc-scooters
Een verrassing van Vespa, althans in Indonesië, want daar komen deze nieuwe 180-modellen, de Primavera 180 en Sprint 180, van de Italiaans scooterfabrikant op de markt. Beide met een paar pk’s meer – en binnenkort ook in Europa?
Pagina gaat door onder advertenties
Boven de 125cc-modellen van Vespa’s bevinden zich traditiegetrouw de 150cc-modellen. De achtergrond hiervan was een regel in Italië die voor het rijden op snelwegen en autowegen minimaal 150 cc voorschreef. Sinds begin 2025 geldt deze beperking voor 125 cc-modellen in Italië niet meer, mits de bestuurder ten minste 18 jaar oud is. Daarmee is de oorspronkelijke reden voor 150cc-modellen – dus 125cc-modellen met een paar cc meer pro forma – komen te vervallen.
Er zijn momenteel weliswaar nog 150cc-modellen, maar deze cilinderinhoud zou binnenkort wel eens kunnen verdwijnen. In Indonesië is dat al het geval: daar brengt Piaggio vanaf 2026 de nieuwe modellen Vespa Primavera 180 en Vespa Sprint 180 op de markt. En ja: deze vervangen de huidige 150cc-modellen, in ieder geval in Indonesië.
Pagina gaat door onder advertenties
De i-get 180 is de naam van het nieuwe motorblok voor de Vespa Primavera 180 en de Vespa Sprint 180. De viertakt-eencilindermotor heeft nog steeds drie kleppen, maar levert nu met een cilinderinhoud van precies 174 cc en elektronische brandstofinjectie een vermogen van 15 pk bij 8.250 tpm. Volgens de fabrieksgegevens bedraagt het maximale koppel 13,7 Nm bij 6.500 tpm.
Ter vergelijking: de eerdere specificaties van de i-get 150: 155 cc, 12,5 pk bij 7.750 tpm en 12,5 Nm bij 6.500 tpm (Euro 5+). De nieuwe 180-versie van dit motortype heeft dus 2,5 pk en 1,2 Nm gewonnen – onder voorbehoud van een eventuele Euro 5+-homologatie met mogelijk licht afwijkende waarden.
Naast de nieuwe aandrijving hebben de Vespa Primavera 180 en de Vespa Sprint 180 elk kleine designwijzigingen en aan de 12-inch wielen. Daarnaast beschikken ze over gemoderniseerde elektronica, zoals gekleurde digitale displays en een keyless-startsysteem.
Pagina gaat door onder advertenties
In Indonesië is de nieuwe Vespa Primavera 180 al verkrijgbaar, vanaf 55.000.000 Indonesische roepia, omgerekend ongeveer 2.700 euro. De nieuwe Vespa Sprint 180 is verkrijgbaar vanaf 58.500.000 Indonesische roepia, omgerekend ongeveer 2.900 euro. Slechts iets duurder zijn de chiquer uitgeruste S-varianten, namelijk de Vespa Primavera S 180 en de Vespa Sprint S 180.
Het nieuwe topmodel Vespa Sprint Tech 180, met schijfremmen inclusief ABS ook op het achterwiel, een TFT-display en connectiviteitsfuncties, kost 66.000.000 Indonesische roepia, omgerekend ongeveer 3.300 euro. Of en zo ja wanneer de nieuwe 180cc-Vespa’s naar Europa komen en tegen welke prijzen, is nog niet bekend.
Pagina gaat door onder advertenties
Pagina gaat door onder advertenties






