Retro-Biker gaat op in Het MotorRijwiel

Vanaf januari 2026 gaat het Belgische magazine Retro-Biker op in Het MotorRijwiel, het zustermagazine van MotoPlus over klassieke motoren en bromfietsen en youngtimers. Vanaf die datum zal Retro-Biker-uitgever Ad van Poppel in Het MotorRijwiel redactionele input geven vanuit Vlaanderen. Meer dan ooit wordt Het MotorRijwiel zo hét Benelux-blad voor liefhebbers van klassieke en retro-motoren en youngtimers.
Pagina gaat door onder advertenties
Ad van Poppel startte in oktober 2007 in eigen beheer met de uitgave van het driemaandelijkse Retro-Biker, maar Ad wordt volgend jaar 70 jaar, tijd dus om na te denken over de toekomst van Retro-Biker: stoppen of aansluiting zoeken bij een bestaand magazine. De keuze viel op het tweede alternatief. Als freelance-journalist had Van Poppel al sinds de start van het Nederlandse magazine MotoPlus in 2006 contacten met de uitgevers van dit magazine, die in 2021 eveneens Het MotorRijwiel aan hun portfolio toevoegden. “Het is dan ook meer dan logisch dat ik contact zocht met eigenaar Sebastiaan Horsman en hoofdredacteur Jeroen Hidding om te kijken wat de mogelijkheden waren om samen te werken met Het MotorRijwiel”, aldus Ad van Poppel.
Beide partijen kwamen al snel tot een samenwerkingsakkoord dat aantrekkelijk is voor én beide partijen én voor de lezers en abonnees van Retro-Biker. Het is wat men wel eens noemt een win-win-situatie voor iedereen. Het MotorRijwiel neemt de abonnees van Retro-Biker over en zal hen bij afloop van hun abonnement een aantrekkelijk voorstel doen. En Ad van Poppel zal elke editie bijdragen leveren vanuit Vlaanderen, ook over de oldtimerclubs zoals de Early Riders, de Limburgse Oude Motoren Club, De Berlaarse Oldtimer Motorvrienden en de Old Motorcycle Association.
Wat ook een voordeel voor de lezers van Retro-Biker is: ze krijgen vanaf januari méér. Het MotorRijwiel is tweemaandelijks, dus zijn er zes uitgaven op jaarbasis in plaats van vier zoals dat tot nu toe geval was. Het MotorRijwiel heeft bovendien meer pagina’s per uitgave en het heeft via MotoPlus (‘powerd by Das Motorrrad’) ook toegang tot een uitgebreide ‘pool’ van artikelen van het Duitse Motorrad Classic.
Met het samengaan van Retro-Biker en Het MotorRijwiel is het de ambitie van de twee partijen om van Het MotorRijwiel het toonaangevende magazine voor liefhebbers van klassieke en retro-motoren (én bromfietsen!) in de Benelux te zijn.
Gepubliceerd op
Pagina gaat door onder advertenties
Pagina gaat door onder advertenties