Grootste motormagazine van NL Grootste motormagazine van Nederland
15.000+ online artikelen 15.000+ online artikelen
1.000+ online testen 1.000+ online testen
Gratis thuisbezorgd in NL Gratis thuisbezorgd in Nederland
Hier adverteren met jouw bedrijf? Bereik 2+ miljoen motorrijders. Meer info
Hier adverteren met jouw bedrijf? Bereik 2+ miljoen motorrijders. Meer info

KTM lanceert 2026 450 Rally Replica en Sanders Edition

KTM heeft haar 2026 450 Rally Replica gepresenteerd. Dit productiemodel – bijna identiek aan zijn Factory Rally-tegenhanger – komt in een oplage van slechts 150 stuks op de markt. Een extraatje is er in de vorm van de speciale Sanders Edition, waarvan er slechts vijf worden gemaakt. 

Onderwerpen in dit artikel:

Pagina gaat door onder advertenties

De KTM 450 Rally Replica is ontwikkeld op basis van gegevens en input van KTM’s Dakar-kampioenen – onder wie Marc Coma, Matthias Walkner, Toby Price, Kevin Benavides en recentelijk Daniel Sanders – en is het neusje van KTM’s Rally Raid-techniek.

En als we ze bij KTM op hun blauwe ogen mogen geloven, is het nieuwste model meer ‘ready to race’ dan ooit. De 450 Rally Replica is uitgerust met een de beproefde 450cc SOHC-krachtbron met injectie, een zesversnellingsbak en een hoogwaardige hydraulische KTM-koppeling. Dubbele radiateurs zorgen voor efficiënte koeling, en het geheel is ondergebracht in een handgelast frame dat is gemaakt bij KTM Motorsports. De drie brandstoftanks – twee voor en één achter – hebben een gecombineerde capaciteit van maar liefst 34,5 liter. 

Het 2026-model is ontworpen met het oog op comfort, balans en instelbaarheid en is voorzien van WP Pro Components-vering. Aan de voorkant zien we de beproefde 48 mm WP XACT PRO 7548 Closed Cartridge Cone Valve-voorvork  en CNC-bewerkte kroonplaten voor optimale stijfheid. De bovenste klem is voorzien van een in eigen huis ontwikkeld PHDS-systeem en een Scotts stuurdemper. Aan de achterzijde moet een volledig instelbare WP XACT PRO 7750 schokdemper voor vertrouwen en comfort zorgen.

De cockpit is gedurende meer dan tien jaar verfijnd om de ultieme race-ervaring te bieden. Een speciaal ontworpen kuip, aerodynamisch geoptimaliseerd om turbulentie en vermoeidheid van de rijder te verminderen, vormt een aanvulling op de koolstofvezel-navigatietoren. Deze opzet sluit naadloos aan op het KTM rallydashboard, met ingebouwde waarschuwingslampjes en bevestigingspunten voor het digitale roadbooksysteem. Een krachtig led-koplamppakket zorgt voor uitstekend zicht tijdens de vroege ochtendstart of de late terugkeer naar het bivak. 

De vijf speciale Sanders Editions komen er in Factory Red Bull jasje met speciale stickerset en een genummerd embleem op het frame. Deze collector items zijn verder voorzien van een speciaal Selle Dalla Valle zadel, een Factory wielset met Michelin wedstrijdbanden, een extra set wielen met straatgehomologeerde banden, een gegraveerd titanium uitlaatsysteem van Akrapovic, Factory remmen en nog een hele rits Factory en carbon extraatjes. Ook wacht de vijf kopers een door Daniel Sanders gesigneerd shirt, een gepersonaliseerd ruitje met startnummer, een VIP-package voor de 2025 KTM Europe Adventure Rally en de mogelijkheid om daar zij aan zij met de meester zelf te rijden. 

En ja, voor beide modellen geldt: wie het eerst komt, wie het eerst….

Gepubliceerd op

Pagina gaat door onder advertenties

Motoren artikelen & nieuws
KTM artikelen & nieuws

Pagina gaat door onder advertenties

Word abonneevanaf €0,67 per week