Nieuws

The beasts unleashed!

The Beast, onder dit ‘koosnaampje’ stuurde KTM in 2014 haar 1290 Super Duke de power naked arena in. Inmiddels zijn we alweer wat jaartjes verder en voor 2020 ging de Oostenrijkse hooligan bike flink op de schop. Maar is ‘ie veel beter dan zijn voorganger? En zo ja, hoeveel?

Daar kom je maar op één manier achter, en daarom laten we de nieuwe Super Duke R aantreden tegen zijn voorganger. De R kreeg onder meer een volledig nieuw frame, nieuwe voor- en achtervork, evenals een progressief hevelsysteem. En de cijfers liegen er ook bepaald niet om, de Euro5-versie van de 75° V-twin is goed voor een gemeten 184 pk (!), terwijl je met de maximale 141 newtonmeters koppel ook moeiteloos de klinkers uit de straat trekt.
Dat belooft kortom een bijzonder interessant familie-onderonsje. Je leest alles voor de oude en nieuwe KTM 1290 Super Duke R in MotoPlus 7/2020.

Direct meer lezen? Neem een jaarabonnement
  • Direct toegang tot het digitale archief met meer dan 350 magazines.
  • 24 uitgaven per jaar
  • Elke twee weken thuis in de bus
Direct toegang aanvragen
Een jaar MotoPlus voor slechts 55,-

Gerelateerd nieuws

Dainese D-air krijgt update

Dainese D-air krijgt update

30 november, 2023

Dainese is één van de absolute pioniers op het gebied van airbagtechnologie. In 2000 al presenteerden de Italianen ...
KTM laat het beest groeien

KTM laat het beest groeien

29 november, 2023

KTM’s Super Duke was al bepaald niet schraal bedeeld qua cc’s, maar de 2024-versie groeit ook nog eens een ...

Overig nieuws